Co możemy robić interesującego w długie weekendy?

Długie weekendy to bardzo dobre rozwiązanie – w końcu jeśli sprytnie do tego podejdziemy, możliwe, że będziemy mieli na przykład 7 dni wolnego. Oczywiście zbyt długie weekendy nie są zbyt dobre, nie powinny być także być zbyt – w dalszym ciągu Polacy są narodem na dorobku, lecz bez dwóch zdań wolne każdemu pracownikowi się należy. Jednakże wcale nie jest powiedziane, że trzeba definitywnie siedzieć w długi weekend w swoim mieszkaniu, ogrodzie czy na działce. To takie typowe… Dużo lepszym pomysłem jest wycieczka za granicę. Choćby wycieczka do Budapesztu, Paryża czy Mediolanu.

Co roku, szczególnie wycieczki last minute, są w trakcie długich weekendów sprzedawane praktycznie tak szybko jak świeże pieczywo. To bardzo dobrze, w końcu poznawanie innych państw, kultur, jedzenia, itp. jest bardzo wciągające, ale również rozwijające. Na zagraniczną wycieczkę możemy udać się samodzielnie, ewentualnie z bliskimi, lecz również z biurami podróży. Na pewno ta druga alternatywa jest tańsza. Przecież jeśli chcielibyśmy spędzić długi weekend w Porto – np., sam transport to spory koszt. Choć to akurat nie reguła. Można powiedzieć, iż obie opcje mają całkiem sporo zalet.

Dla takich osób, które wolą pojechać autem, a do tego nie mają wiele czasu oraz pieniędzy, można polecić poznawanie naszego kraju. Przecież chociażby Sandomierz to miejsce, w którym możemy bardzo miło spędzić weekend. Bardzo ciekawe są także zamki, które pokazują burzliwą historię Polski. Dla osób, które nie przepadają za tłumami, absolutnie odradza się pobyt w Zakopanem. Zakopane to niesamowicie popularne miasto, ale gdy jest długi weekend, stolica polskich Tatr jest niemalże oblężona przez podróżnych – w szczególności warszawiaków.
źródło: www.creativehubgroup.pl, psiatv.pl, aofn.pl, firmaprzewozowagdansk.pl

Pozostałe artykuły: