Skarby Danii

Północna cześć Europy zazwyczaj jest dość niedoceniana przez turystów z wielu państw, w tym również i z Polski. Z pozoru nie ma tam raczej wielu godnych uwagi atrakcji, zaś sama dość chłodna pogoda powoduje, że na wakacyjne wyjazdy znacznie częściej wybieramy południowe kraje, które mogą nam zaoferować piękne plaże. Tego typu podejście stanowi jednak poważny błąd, bo same tylko kraje skandynawskie mają do zaoferowania tak wiele ciekawych rzeczy, że każdy znajdzie w nich coś dla siebie.
Idealnym przykładem może tutaj być Dania, stosunkowo niewielki kraj leżąca przede wszystkim na półwyspie Jutlandzkim. Zaliczana jest do kręgu krajów nordyckich, zatem sama jej kultura mocno związana jest ze słynnymi wikingami. Jest to przede wszystkim kraj o bardzo bogatej historii, dzięki czemu sama tylko jego stolica – Kopenhaga – skrywa w sobie bardzo wiele ciekawych zabytków jak i pozostałych atrakcji, dzięki którym każdy turysta może się tutaj naprawdę świetnie bawić.
Dania jest zatem rewelacyjnym dowodem na to, że północna Europa także jest ciekawym miejscem na spędzenie wakacji. Ponadto nie jest ona szczególnie oddalona od Polski, zatem za jej odwiedzenie nie będziemy musieli nawet wiele płacić – zdecydowanie warto!
źródło: http://www.sportlajf.pl, herbaton.pl, ukibicownamalcie.pl, http://zoo-safari.net.pl

Pozostałe artykuły: